Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź - DANPOL Łódź
Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź - Telefon DANPOL Łódź
www.serwisklimatyzacjilodz.pl biuro@serwisklimatyzacjilodz.pl

Napełnianie klimatyzacji (Nabijanie Auto Klimy) w Łodzi, Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź.

Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź - Danpol Łódź

Napełnianie układu klimatyzacji czynnikiem chłodzącym jest podstawową czynnością serwisową. Pamiętajmy, że nawet szczelny układ klimatyzacji samochodowej traci rocznie do 15% tego czynnika - jednocześnie absorbując wilgoć z powietrza atmosferycznego. Materiał, z którego wykonane są elastyczne gumowe przewody połączeniowe oraz wszelkie złącza i zawory nie zapewnia 100% szczelności. Część wilgoci zatrzymuje i odfiltrowuje specjalny filtr (osuszacz), ale jego możliwości są ograniczone i maleją wraz z czasem. Ponieważ czynnik krążący w układzie klimatyzacji jest także nośnikiem specjalnego oleju, wydajność smarowania i uszczelniania układu poprzez olej wraz z ubywaniem czynnika maleje. Następstwem jest przyspieszone zużycie i potencjalne uszkodzenia mechaniczne części.

Dlatego też usługa zwana potocznie "nabijaniem klimy" składa się z kilku elementów diagnostyczno - serwisowych niezbędnych do sprawnego działania całego układu. W skład podstawowych czynności wchodzą:

» sprawdzenie stanu i szczelności instalacji,

» sprawdzenie poziomu czynnika chłodniczego,

» czyszczenie układu i wymiana czynnika,

» kontrola i ewentualne uzupełnienie oleju w układzie,

» sprawdzenie wydajności układu chłodniczego.

Nasza firma dysponuje nowoczesną i w pełni automatyczną stacją do obsługi klimatyzacji, renomowanego niemieckiego producenta BOSCH. Urządzenie to umożliwia profesjonalną i wyjątkowo dokładną obsługę układów klimatyzacji z czynnikiem R134a.

Dodatkowo by zapewnić sprawność klimatyzacji, bezpieczeństwo i właściwy komfort użytkowania zaleca się również przeprowadzenie odgrzybiania układu wraz z wyminą filtra kabinowego (filtra przeciwpyłkowego).

Przegląd klimatyzacji zaleca się co 15 000 km lub minimum raz do roku, niezależnie jednak od tego jeśli wyraźnie spada wydajność chłodzenia, układ nawiewowy nie radzi sobie z zaparowanymi szybami lub wydobywa się z niego nieprzyjemny zapach należy niezwłocznie udać się do serwisu klimatyzacji.

Koszt podstawowego serwisu auto klimatyzacji wynosi 120zł + ewentualny koszt filtra kabinowego. W skład usługi wchodzi sprawdzenie i napełnienie układu (100 gram czynnika gratis), odgrzybianie (ozonowanie) oraz wymiana filtra. Cena filtra przeciwpyłkowego jest zależna od modelu samochodu i rodzaju filtra (zwykły lub węglowy).

Zachęcamy do odwiedzenia naszego działu porad » Porady i informacje, gdzie można znaleźć wiele istotnych informacji dotyczących działania, właściwego użytkowania i dbania o układ auto klimatyzacji.

Napełnianie klimatyzacji / Nabijanie Auto Klimy w Łodzi, Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź.

Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź DANPOL - Mapa Łodzi