Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź - DANPOL Łódź
Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź - Telefon DANPOL Łódź
www.serwisklimatyzacjilodz.pl biuro@serwisklimatyzacjilodz.pl

Napełnianie klimatyzacji (Nabijanie Auto Klimy) w Łodzi, Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź.

Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź - Danpol Łódź

Napełnianie układu klimatyzacji czynnikiem chłodzącym jest podstawową czynnością serwisową. Pamiętajmy, że nawet szczelny układ klimatyzacji samochodowej traci rocznie do 15% tego czynnika - jednocześnie absorbując wilgoć z powietrza atmosferycznego. Materiał, z którego wykonane są elastyczne gumowe przewody połączeniowe oraz wszelkie złącza i zawory nie zapewnia 100% szczelności. Część wilgoci zatrzymuje i odfiltrowuje specjalny filtr (osuszacz), ale jego możliwości są ograniczone i maleją wraz z czasem. Ponieważ czynnik krążący w układzie klimatyzacji jest także nośnikiem specjalnego oleju, wydajność smarowania i uszczelniania układu poprzez olej wraz z ubywaniem czynnika maleje. Następstwem jest przyspieszone zużycie i potencjalne uszkodzenia mechaniczne części.

Dlatego też usługa zwana potocznie "nabijaniem klimy" składa się z kilku elementów diagnostyczno - serwisowych niezbędnych do sprawnego działania całego układu. W skład podstawowych czynności wchodzą:

» sprawdzenie stanu i szczelności instalacji,

» sprawdzenie poziomu czynnika chłodniczego,

» czyszczenie układu i wymiana czynnika,

» kontrola i ewentualne uzupełnienie oleju w układzie,

» sprawdzenie wydajności układu chłodniczego.

Nasza firma dysponuje nowoczesną i w pełni automatyczną stacją do obsługi klimatyzacji, renomowanego niemieckiego producenta BOSCH oraz znanego włoskiego koncernu TEXA. Urządzenia te umożliwiają profesjonalną i wyjątkowo dokładną obsługę układów klimatyzacji z czynnikiem R-134a i oraz nowym R-1234yf.

Dodatkowo by zapewnić sprawność klimatyzacji, bezpieczeństwo i właściwy komfort użytkowania zaleca się również przeprowadzenie odgrzybiania układu wraz z wyminą filtra kabinowego (filtra przeciwpyłkowego).

Przegląd klimatyzacji zaleca się co 15 000 km lub minimum raz do roku, niezależnie jednak od tego jeśli wyraźnie spada wydajność chłodzenia, układ nawiewowy nie radzi sobie z zaparowanymi szybami lub wydobywa się z niego nieprzyjemny zapach należy niezwłocznie udać się do serwisu klimatyzacji.

Koszt podstawowego serwisu auto klimatyzacji z czynnikiem R134a wynosi 150zł (w tym 100g czynnika już w cenie serwisu) a z nowym czynnikiem R1234yf 250zł. W skład usługi wchodzi ogólne sprawdzenie i napełnienie układu (za każde rozpoczęte 100 gram uzupełnionego czynnika R134a dopłata 30zł, a w przypadku R1234yf dopłata 40zł za każde rozpoczęte 50g - 0,8zł za 1g), odgrzybianie / ozonowanie (dopłata 70zł) oraz wymiana filtra (filtr kabinowy dodatkowo płatny). Cena filtra przeciwpyłkowego jest zależna od modelu samochodu i rodzaju filtra (zwykły lub węglowy).

Przykładowe wyliczenia kosztów serwisu klimatyzacji z czynnikiem R134a:

- serwis minimalny przy uzupełnieniu 70g czynnika chłodzącego:
 150zł (serwis autoklimy + 100g czynnika w cenie) + 0zł (dopłata za brakujący czynnik R134a) w sumie 150zł;

- serwis minimalny przy uzupełnieniu 260g czynnika chłodzącego:
 150zł (serwis autoklimy) + 60zł (brakujący czynnik R134a) w sumie 210zł;

- pełny serwis przy uzupełnieniu 165g brakującego czynnika:
 150zł (serwis autoklimy) + 30zł (brakujący czynnik R134a) + 40zł (filtr kabinowy) + 70zł (odgrzybianie) w sumie 290zł.

- pełny serwis przy uzupełnieniu całkowicie pustego układu klimatyzacji*** zawierającego 550g czynnika i wymianie filtra kabinowego węglowego:
 150zł (serwis autoklimy) + 150zł (brakujący czynnik R134a) + 55zł (filtr węglowy) + 70zł (odgrzybianie) czyli w sumie 425zł.

Przykładowe wyliczenia kosztów serwisu klimatyzacji z czynnikiem R1234yf:

- serwis minimalny przy uzupełnieniu 35g czynnika chłodzącego:
 250zł (serwis autoklimy) + 40zł (brakujący czynnik R1234yf) w sumie 290zł;

- serwis minimalny przy uzupełnieniu 120g czynnika chłodzącego:
 250zł (serwis autoklimy) + 120zł (brakujący czynnik R1234yf) w sumie 370zł;

- pełny serwis przy uzupełnieniu 125g brakującego czynnika:
 250zł (serwis autoklimy) + 120zł (brakujący czynnik R1234yf) + 45zł (filtr kabinowy) + 70zł (odgrzybianie) w sumie 485zł.

- pełny serwis przy uzupełnieniu całkowicie pustego układu klimatyzacji*** zawierającego 450g czynnika i wymianie filtra kabinowego węglowego:
 250zł (serwis autoklimy) + 360zł (brakujący czynnik R1234yf) + 55zł (filtr węglowy) + 70zł (odgrzybianie) czyli w sumie 735zł.

***W przypadku pustego układu klimatyzacji należy przeprowadzić dodatkowo płatny, dokładny test szczelności specjalną mieszanką azotu z wodorem i usunąć ewentualną przyczynę nieszczelności!

Zachęcamy do odwiedzenia naszego działu porad » Porady i informacje, gdzie można znaleźć wiele istotnych informacji dotyczących działania, właściwego użytkowania i dbania o układ auto klimatyzacji.

Napełnianie klimatyzacji / Nabijanie Auto Klimy w Łodzi, Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź.

Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź DANPOL - Mapa Łodzi