Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź - DANPOL Łódź
Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź - Telefon DANPOL Łódź
www.serwisklimatyzacjilodz.pl biuro@serwisklimatyzacjilodz.pl

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - Dezynfekcja Auto Klimy w Łodzi, Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź.

Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź - Danpol Łódź

W czasie pracy układu klimatyzacji wilgoć zbierająca się na parowniku tworzy razem z brudem i z kurzem doskonałe warunki do rozwoju dla grzybów, bakterii i innych mikroorganizmów. Przy włączonym nawiewie wraz ze strumieniem powietrza dostają się one do wnętrza pojazdu. Mogą wywoływać reakcje alergiczne takie jak: łzawienie oczu, kichanie, kaszel i inne dolegliwości, powodować duszność, ból głowy, zmęczenie a w skrajnych przypadkach być przyczyną groźnych chorób. Zanieczyszczone powietrze z klimatyzatora posiada wówczas specyficzny, nieprzyjemny zapach "pleśni". Właśnie dlatego producenci zalecają przeprowadzanie oczyszczania i dezynfekcji klimatyzatorów co 15 000 km lub raz do roku.

Jednym z najskuteczniejszych, a jednocześnie najbezpieczniejszym, dla pasażerów sposobem dezynfekcji jest użycie ozonu. Ten sposób odgrzybiania to rozwiązanie szczególnie polecane dla osób ze skłonnościami do podrażnień górnych dróg oddechowych i alergii. Przy ozonowaniu nie stosujemy żadnych preparatów chemicznych, a użyty ozon samoistnie znika w przeciągu kilku godzin od wykonania usługi.

W naszej firmie używamy profesjonalnego generatora ozonu o dużej wydajności - maksymalna wydajność to około 7000 mg/h. Tanie, chińskie generatory wytwarzają około 500mg/h co jest ilością wystarczającą tylko do chwilowego odświeżenia wnętrza samochodu.

Ozon to niezwykle skuteczny środek dezynfekujący stosowany od wielu lat w przemyśle do czyszczenia powietrza, wody czy sterylizacji żywności. Jest gazem nietrwałym, o silnym działaniu utleniającym wielokrotnie silniejszym od chloru. Co bardzo ważne - po utlenieniu zanieczyszczeń przekształca się w zwykły tlen, nie wytwarzając niebezpiecznych dla zdrowia produktów ubocznych. Jedyne o czym musimy pamiętać, to dobre przewietrzenie samochodu po ozonowaniu (ozon w zbyt dużym stężeniu to gaz toksyczny również dla ludzi).

Ozon jako bardzo reaktywny gaz, utlenia i neutralizuje wiele szkodliwych substancji, m.in.:

» zabija wirusy i bakterie będące przyczyną wielu chorób;

» usuwa groźne alergeny: pleśnie, grzyby, roztocza i inne drobnoustroje;

» neutralizuje nieprzyjemne zapachy takie jak dym papierosowy, zapach stęchlizny, pleśni, zapachy zwierząt domowych i wiele innych.

Zastosowany w samochodzie dzięki swojej strukturze dociera nawet do najbardziej niedostępnych miejsc. Skutecznie usuwa grzyby i pleśnie gromadzące się w kanałach wentylacyjnych oraz na parowniku. Dodatkowo wnika w tapicerkę, siedzenia, dywaniki i inne elementy usuwając wszelkie alergeny i drobnoustroje z wnętrza auta.

Niestety dezynfekcja ozonem (czy też metodą ultradźwiękową lub pianką) nie zawsze przynosi pożądany efekt. Winny jest oczywiście element zwany parownikiem - w długo nieserwisowanym układzie klimatyzacji jego zabrudzenie może być na tyle duże, że efekty normalnego odgrzybiania będą nietrwałe. Parownik schładzając przepływające przez niego powietrze, powoduje jednocześnie skraplanie się na nim pary wodnej. Niesione z powietrzem pyłki roślin, bakterie, grzyby i pleśnie przyklejają się do wilgotnej powierzchni parownika. Po pewnym czasie parownik może wręcz "zarosnąć", tworząc żywe siedlisko silnie alergennych i toksycznych dla ludzi mikroustrojów. W tym wypadku konieczne staje się dokładne wyczyszczenie czy nawet wymiana parownika. Niestety, często dostęp do niego jest utrudniony, gdyż jest on zamontowany dosyć głęboko w samochodzie. Wykonanie takiej usługi wiąże się z wysokimi kosztami i dłuższym terminem realizacji usługi.

Niektórzy producenci klimatyzacji zalecają wykonanie czyszczenia parownika nawet co roku, a minimum raz na 2 lata. W praktyce wiele zależy od tego, jak często i w jakich warunkach używamy klimatyzacji. Systematycznie uzupełniając coroczny serwis klimatyzacji o dezynfekcję układu metodą ozonową skutecznie chronimy parownik.

By dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z naszym, specjalnym działem porad » Porady i informacje, gdzie można znaleźć wiele istotnych informacji, dotyczących działania i właściwego użytkowania układu auto klimatyzacji.

Odgrzybianie klimatyzacji (dezynfekcja, ozonowanie, czyszczenie) Auto Klimy w Łodzi, Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź.

Serwis Klimatyzacji Samochodowej Łódź DANPOL - Mapa Łodzi